11 Şubat 2014 Salı

The Ringo Jets'den Gezi Direnişine Selam

The Ringo Jets, Deniz Ağan (vokal/gitar), Tarkan Mertoğlu (vokal/gitar) ile Lale Kardeş’in (vokal/davul) yer aldığı müzikal oluşum The Ringo Jets, bir süredir muhtelif festival ve sahnelerdeki enerjik performanslarıyla müzikseverlerin zihninde yerini sağlamlaştırıyordu.

Grup, şu sıralarda bir yandan ilk albümleini dinleyicilerin beğenisine sunarken, bir yandan da bu albümde yer alan "Spring Of War" adlı şarkıya çektikleri kliple konuşuluyor. Youtube ve Vimeo gibi mecralarda yayınlanna klipte, adının hangi yayın organına işaret ettiğini hepimizin bildiği Nabertürk stüdyolarında gündelik haber bülteni akıyor. The Ringo Jets üyelerinin sunduğu bültende, Gezi Direnişi ve güzide bir bakanımızın işsizliğin kadınlar yüzünden arttığına dair görüşleri akıyor.


THE RINGO JETS - Spring of War (Official Video) from The Ringo Jets on Vimeo.

Grup; Gezi direnişini selamlayan klipleri hakkında şunları söylüyor:

“The Ringo Jets ilk resmi videolarını Gezi Direnişi kahramanlarına armağan eder… 

Naber Turk tabii ki gerçek bir kanal değil; gördükleriniz de gerçek gazeteciler değil… Bu video mizah yollu bir sosyal eleştiriden ibarettir. Dilerdik ki tüm bu beyanatlar ve yaşananlar da bir şaka olsaydı. 

Hal böyleyken albümün ilk klibi olmayı hakkıyla kazanan “Spring of War”u gezi direnişi sırasında hayatını kaybedenlere, sakat kalanlara, yaralananlara, uzunca bir uykudan yeni uyanan ve artık uyanık kalmaya karar verenlere ithaf ediyoruz.

Salt bu yaratıcı klibi takdir etmekle kalmıyor, İstanbul sahnesinin en heyecan veren gruplarından The Ringo Jets'in albümünü ITunes’dan alarak destek olmanızı öneriyoruz!


0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Best Web Hosting Coupons